lt en

Sostinės Gabijos gimnazijos statybos, investicija siekia 10 mln. Eur

Vilniaus savivaldybė pasirašė sutartį su genrangos bendrove UAB "Conresta" dėl Pašilaičių mikrorajone esančios Gabijos gimnazijos statybos.

Vykdomas
Generalinis rangovas

UAB "Conresta"

Klientas

Vilniaus miesto savivaldybė

Šalis

Lietuva

Architektas / Projektuotojas

Virginijus Juozaitis

01

Projekto plotas

12 063 m2

02

Investicija

10 mln. Eur

03

Statybų periodas

2018 12 - 2020 09

Mokykla – 4 aukštų, 12 tūkst. kv. m ploto priestatas prie Gabijos gimnazijos. Vilniaus savivaldybė skaičiuoja, kad Nepriklausomybės laikotarpiu tai tik antroji sostinėje iškilsianti mokykla. Vis dėlto tai nėra tiesa: nepriskaičiuojamos 1999 metais atidaryta Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazija bei dvi Pilaitėje esančios mokyklos – M. Mažvydo progimnazija ir Pilaitės gimnazija, kurios pradėjo veikto irgi po 1990 metų.

Keturių aukštų gimnazijos pastate bus gamtos mokslų, informatikos ir technologijų kabinetai, laboratorijos, sporto salės krepšiniui ir futbolui, mažoji sporto salė, aktų salė su scena, biblioteka, dailės studija, choreografijos salė, fotolaboratorija, mokyklos muziejus. Per artimiausius kelerius metus Vilniaus savivaldybė žada pastatyti iš viso 5 mokyklas, kurias galės lankyti apie 2 tūkst. vaikų Pilaitėje, Verkiuose ar Pavilnyje. Gabijos gimnazijos priestatui numatyta išleisti apie 10 mln. eurų.

04

Mokinių skaičius

1000

05

Aukštų skaičius

4

06

Energetinio naudingumo klasė

A

07

Statoma taikant

BIM - informacinį statinio modeliavimą