lt en

Statybininkų asociacija siūlo receptą, kaip viešuosius pirkimus padaryti skaidresnius

Data

2019.09.16

Statybininkų asociacija siūlo receptą, kaip viešuosius pirkimus padaryti skaidresnius

Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) siūlosi iš valstybės perimti statybos įmonių atestavimo funkciją ir įdiegti išankstinį įmonių atestavimą. Tai neleistų viešuosius pirkimus rengiančioms organizacijoms konkursų kriterijų pritaikyti konkrečioms įmonėms. Anot LSA, tam reikėtų metų ir apie 0,5 mln. Eur.

<…> Anot Luko Laukaičio, statybos bendrovės „Conrestos“ vadovo, esminė problema ta, kad vertinimo kriterijus statybos įmonėms nustato savivaldybės ir viešosios įstaigos, neturinčios tam reikiamų kompetencijų. Dažnai kuriami pertekliniai, neadekvatūs reikalavimai, kuriais sudaroma palanki terpė sudaryti išskirtines sąlygas ir konkursus laimėti tam tikroms įmonėms. Tai mažina konkurenciją, apkrauna konkursų dalyvius bereikalingu darbu.

„Kad situacija pasikeistų iš esmės, reikia įvesti išankstinį atestavimą viešiesiems konkursams. Išankstinio įmonių atestavimo kriterijus turi nustatyti visos suinteresuotos šalys: LSA, Aplinkos ministerija ir VPT, o reglamentuoti reikalavimai turi be išimties galioti visoms viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms statybos bendrovėms. Tokia atestavimo sistema taikoma daugelyje pasaulio šalių ir yra vienintelis veiksmingas būdas mažinti korupciją“, – dėsto p. Laukaitis.

Skaityti daugiau