lt en

Nemuno saloje ryškėja olimpinio vandens sporto centro kontūrai

Data

2021.04.04

olimpinis vandens sporto centras

Praėjusių metų spalį Nemuno saloje prasidėjusios objekto statybos įgauna pagreitį. Išraustoje teritorijoje jau stūkso pagrindinės pastatų konstrukcijos, prie „Žalgirio“ arenos glaudžiasi baseino stačiakampis ir SPA zonos ornamentai.

Baseino įranga – jau statybvietėje

Baseiną statančios bendrovės „Conresta“ vadovas Lukas Laukaitis nurodė, kad šiuo metu intensyviai vykdomi pastato konstrukcijų betonavimo darbai. Po to statinys bus sandarinamas, t. y., montuojamas fasadas ir stogas, kurie yra reikalingi baseino inžinerinių sistemų bei vidaus apdailos įrengimui.

Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius pridėjo, kad vandens sporto centre jau išbetonuoti baseinai bei SPA zona, kas matyti ir portalo nuotraukose iš paukščio skrydžio. Ruošiamasi betonuoti rūsio perdangą ir grindis, taip pat atvežta didelė dalis baseino technologinės įrangos, kuri turi būti sumontuota prieš išbetonuojant perdangą.

L. Laukaitis patvirtino, kad Lietuvoje vienintelių tokių matmenų sijų montavimas Nemuno saloje yra baigtas, sijos įrengtos savo projektinėse pozicijose.

„Darbai vyko itin sklandžiai ir nuosekliai. Belikęs paskutinis žingsnis – sijų užpildymas betonu, kadangi jos yra kompozitinės. Tai bus dar vienas etapas, reikalaujantis žinių ir įgūdžių, nes sijos turi būti užpildytos visiškai. Šis darbas bus atliekamas lygiagrečiai su denginio betonavimo darbais“, – aiškino „Conresta“ vadovas.

Griaus „Žalgirio“ arenos sieną

Į „Žalgirio“ rungtynes pro sunkiau besivarstančias duris vaikštantys žiniasklaidos atstovai jau kurį laiką statybų užuominas gali pastebėti ir arenos viduje – su nauju baseinu ji jungsis 10 m pločio tuneliu, o tam reikės išardyti esamos „Žalgirio“ arenos sienos konstrukcijas ir įrengti praėjimą.

„Žvelgiant į perspektyvas, „Žalgirio“ arenoje per čempionatus, kuriuos norima organizuoti statomame baseine, bus pastatomas surenkamas baseinas sportininkų apšilimui, todėl reikalingas erdvus patekimas iš „Žalgirio“ arenos į baseino pastatą“, – dėstė L. Laukaitis.

Jis pažymėjo, kad siekiant išlaikyti aukščiausią kokybę, tam tikrus darbus teko pristabdyti dėl šią žiemą spaudusios itin žemos temperatūros bei didelio kritulių kiekio, tačiau šiuo metu viskas vyksta pagal planą, tad darbai bus atlikti sutartu laiku.

Skaityti daugiau