lt en

Kaune pradėta statyti „Continental” gamykla, „Conrestai” patikėtas pirmasis plėtros etapas

Data

2019.09.16

Kaune pradėta statyti „Continental” gamykla, „Conrestai” patikėtas pirmasis plėtros etapas

Vokietijos technologijų ir automobilių komponentų pramonės kompanija „Continental“ pradėjo savo gamyklos Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statybas. Generalinės rangos ir statybų įmonei „Conrestai”, patikėtas pirmasis šios plėtros etapas, kurio metu bus įgyvendinti konstruktyvo darbai.

Gamykla, kartu su visomis kitomis patalpomis, užims 22.000 kv. m plotą ir atitinks A+ energinės klasės reikalavimus. Investicija į gamyklos statybą sudaro 95 mln. Eur. Tai viena didžiausių plyno lauko investicijų Lietuvos istorijoje. Gamybą planuojama pradėti 2019 m. antroje puseje. „Continental“ iš viso turi 30 gamyklų 16 pasaulio šalių. Bendrovėje 2017 m. dirbo 235.500 darbuotojų. Pajamos siekė 44 mlrd. Eur, 2016 m. pardavimų pajamos siekė 40,5 mlrd. Eur. Europoje bendrovė turi 13 automobilių elektronikos dalių gamyklas, 5 iš jų Vokietijoje ir 5 – Rytų Europoje.

Lietuvoje gaminti planuojami informacijos valdymo, susijusio su automobilio vidaus sistemomis ir išorės aplinkos elementais, sprendimai yra vienas kertinių bendrovės verslų. „Continental“ tampa pavyzdžiu ir argumentu, pritraukiant daugiau investuotojų, o rekordinė investicija gali būti ne vienintelė.

 

Skaityti daugiau