lt en

„Conrestai” patikėtos pirmų dviejų „Hegelmann Transporte“ logistikos komplekso sandėliavimo paskirties pastatų ir administracinio pastato statybos

Data

2020.01.31

SUDĖTINGI SPRENDINIAI IR DĖMESYS KOKYBEI

Lietuvoje vis sparčiau kylantys nauji, modernūs sandėlių kompleksai ir logistikos centrai aktyviai keičia įsisenėjusius stereotipus – dabar tai jau daug daugiau nei tiesiog daiktų saugojimo patalpos.

Pirmų dviejų „Hegelmann Transporte“ logistikos komplekso sandėliavimo paskirties pastatų ir administracinio pastato statybos buvo patikėtos vienai didžiausių generalinės rangos bendrovių Lietuvoje – „Conresta“. Patirtis, greitis ir lankstumas – šios pamatinės savybės generalinės rangos bendrovei „Conresta“ pelnė rinkos pasitikėjimą, o įgyvendinti projektai stebina savo įspūdingais funkciniais rodikliais.

„Išskirtinis pastato dydis ir administracinių patalpų konstrukcijos montavimas pareikalavo struktūriško tikslumo, atsakingo planavimo bei profesionalių įgūdžių, džiaugiamės prisidėdami prie industrinės šalies plėtros“, –sakė „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis

Sandėliavimo pastatas siekia net 17,55 m, čia sandėliuoti gaminius galima ir 13,40 m aukštyje. Tokiam projektui įgyvendinti buvo svarbi generalinio rangovo patirtis.

„Dėl suprojektuoto pastato konfigūracijos statybų procese buvo naudojami ypač sunkūs ir masyvūs gaminiai, sveriantys nuo 10 iki 24 tonų. Jie buvo montuojami naudojant 160 t keliamosios galios kranus. Administracinio pastato gelžbetoniniams gaminiams montuoti buvo panaudotas bokštinis kranas, sumontuotas ant bėgių. Sieninės gelžbetoninės plokštės buvo vartomos ore, papildomai pasitelkus automobilinį kraną ir specialią vartymo sistemą. Sandėliuose buvo suprojektuota ir pastatyta įspūdinga sandėliavimo antresolė iš TT formos gelžbetoninių perdangos plokščių, laikančių ypač dideles apkrovas – 2,6 t/m2“, – pasakoja „Conrestos“ technikos direktorius Alvydas Černys.

Logistikos centro statyboms pasirinktas sklypas išsiskyrė sudėtingomis geologinėmis sąlygomis – čia vyravę aukšti gruntiniai vandenys ir molingi gruntai jau pirmame statybų etape apsunkino darbus. Šis klausimas buvo operatyviai išspręstas įrengiant drenažo sistemą ir geotinklo bei geotekstilės pagrindus iki darbų pradžios.

Nuo pat veiklos pradžios „Conresta“ aktyviai taiko naujus statybų valdymo bei optimizavimo metodus ir propaguoja šiuolaikinę bendrovės vadybą. Sukaupta patirtis, šiuolaikiškas požiūris ir atvirumas naujovėms bendrovę atvedė į rinkos lyderės pozicijas. Aukštos kokybės ir ekologiški sprendimai buvo taikomi ir įvairiuose šio projekto statybos etapuose. Pastato fasadai sumontuoti iš aplinkos poveikiui itin atsparių daugiasluoksnių plokščių, pritaikytų jūriniam klimatui – jų spalvai suteikiama net 30 metų garantija.

„Įrengtos dilimui itin atsparios betoninės grindys – joms panaudotos sinuso formos deformaciniai profiliai, darbai atlikti naudojant lazerinį pramoninių grindų lyginimą. Pagal statybos taisyklių reikalavimus, grindys turi atitikti 6 mm lygumą, o mums pasistengus pavyko pasiekti 3 mm lygumo lygį. Visa tai mažins logistikos sandėlyje dirbančios technikos ratų dilimą ir palengvins važiavimą“, – aiškina projekto statyboms vadovavęs „Conrestos“ projektų vadovas Martynas Aniulis.

Projekte buvo svarbūs ir ekologiški sprendimai. „Hegelmann Transporte“ logistikos komplekse naudojami krautuvai su ličio jonų akumuliatoriais yra ne tik nekenksmingi aplinkai, palyginti su rūgštiniais akumuliatoriais, bet ir patogūs dirbti dėl gana trumpų krovimo intervalų. Komplekso teritorijoje įrengtos keturios elektromobilių įkrovimo stotelės. Maksimaliai išnaudotas natūralus apšvietimas, įdiegta energiją tausojanti apšvietimo sistema.

 

Skaityti daugiau