lt en

„Conresta“ per metus pastatė įspūdingo dydžio „Vilniaus Baldų“ gamyklą

Data

2020.03.12

Vilniaus baldų gamykla

„Naujos gamyklos statybos – svarbus bendrovės veiklos etapas. Ji leis mums dar labiau padidinti gamybinį pajėgumą ir tapti dar stipresniems: gerinti darbo sąlygas, toliau didinti procesų efektyvumą ir tvarumą. Visa tai reiškia, kad galėsime dar tiksliau atliepti pagrindinio kliento poreikius“, – sako Jonas Krutinis, bendrovės „Vilniaus baldai“ generalinis direktorius. „Vilniaus baldai“ specializuojasi gaminti lengvų konstrukcijų korpusinius baldus. Visa bendrovės produkcija parduodama koncernui IKEA, su kuriuo pradėta bendradarbiauti 1997 metais. Pagrindiniu „Vilniaus baldų“ klientu IKEA tapo 2007-aisiais.

Naujos gamyklos statybos suplanuotos po to, kai „Vilniaus baldai“ su IKEA pasirašė ilgalaikę sutartį, kurioje numatytas pardavimo apimties didinimas. Dabartinė gamykla leidžia tik iš dalies vykdyti susitarimą, todėl nuspręsta statyti naują.

Moderni baldų gamykla Trakų rajone statoma laikantis aukščiausių standartų, remiantis gerosios praktikos pavyzdžiais, atsižvelgiant ir į dabartinius, ir į būsimus kliento poreikius. Efektyvesni gamybos procesai ir nauji technologiniai sprendimai leis „Vilniaus baldams“ sumažinti į aplinką išskiriamo anglies dvideginio apimtis, energijos suvartojimą ir susidarančius atliekų kiekius.

„Nuosekliai investuojame į gamybos apimčių ir procesų efektyvumo didinimą. Vis dėlto gamyklos statybos – nauja patirtis bendrovei ir jos komandai. Labai didelės įtakos tam, kad ši patirtis būtų sėkminga, turi patikimi ir patyrę partneriai – „Conresta“ bei INREAL. Labai vertiname maksimalias jų pastangas ir profesines žinias, kurios atsiskleidė jiems spėjant su ambicingais projekto terminais, užtikrinant sklandžius procesus ir užbėgant už akių visiems klausimams. Aukštus standartus, kuriais jie vadovaujasi savo darbe, pastebėjo bei įvertino ir mūsų partneriai“, – sako J. Krutinis.

Sklypas, kuriame statoma gamykla, taip pat įspūdingas – į jį tilptų 24 futbolo stadionai.

„Naujoji „Vilniaus baldų“ gamykla – didžiausio ploto išplėtotas projektas per visą INREAL grupės veiklos istoriją. Vienas rimčiausių iššūkių buvo suformuoti 18 ha sklypą šalia Vilniaus, nes tokio dydžio vientisų tinkamų vystymui sklypų nėra. Todėl daug darbo buvo įdėta sujungiant sklypus ir suformuojant teritoriją, kurioje pastatyta naujoji gamykla. Kitas nemenkas uždavinys buvo suvaldyti projektavimo procesą, kuriame dalyvavo tarptautinis tandemas – Lietuvos ir Lenkijos specialistai“, – teigia INREAL grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Gamyklos techninis projektas paremtas Lenkijos projektuotojų biuro patirtimi. Jį bendrovės poreikiams pritaikė architektas Vitalijus Vyšnia. Administracinių patalpų vidaus interjerą kūrė Natalija Baran ir Vidmantas Kančiauskas.

Šiuolaikiškas statybų organizavimas ir glaudus bendradarbiavimas

Išskirtinio dydžio gamyklą buvo patikėta statyti vienai didžiausių Lietuvoje statybos įmonių „Conresta“, turinčiai ilgametės patirties gamybinių pastatų statybos darbų valdymo ir administravimo srityse. Įmonė buvo ir „Continental“ gamyklos generalinė statybų rangovė.

Bendrovės „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis prisimena, jog, planuojant „Vilniaus baldų“ gamyklos statybą, užsakovas siekė, kad komplekso projekto įgyvendinimą pavyktų užbaigti per gana trumpą laiką.

„Objekto plotas išties išskirtinis, specialistų komandoms reikėjo preciziškai suplanuoti darbų eigą ir glaudžiai bendradarbiauti, norint laiku spėti sudaryti tinkamas sąlygas technologinės įrangos montavimui. Tai buvo ypač svarbu. Lankstus bendradarbiavimas su užsakovu, plėtotoju ir subrangovais, patyrusios komandos profesionalumas ir sprendinių racionalizavimas užtikrino optimalų, vientisą, skaidrų ir kokybišką projekto įgyvendinimą. Džiaugiamės visų projekto šalių pademonstruotu profesionalumu ir gerai suplanuotu darbu. Statybas puikiai suvaldėme, jau gegužės mėnesį baigsime paskutinius darbus“, – džiaugiasi UAB „Conresta“ vadovas.

Praėjusiais metais bendrovės „Conresta“ apyvarta siekė 70 mln. eurų, keletą metų įmonė vykdo plėtrą užsienio rinkose – įgyvendina projektus Skandinavijoje ir Karibuose. „Esame novatoriškas generalinis rangovas, siūlantis šiuolaikinę kokybę bei darbo metodus, džiaugiamės, kai nekilnojamojo turto projektų plėtotojai vertina mūsų gebėjimus. Siekiame dirbti su užsakovais, kurie orientuojasi į aukštą šiuolaikinę kokybę, nes tokiuose projektuose sukuriame didžiausią vertę ir tobulėjame patys“, – sako L. Laukaitis.

Skaityti daugiau